Diagonaal | Weg van de leescrisis

© Pexels

Start za 21 februari '26
19:00 - 21:00

1 sessie

Prijs

Standaardprijs: € 8
Alle tarieven

Waar OC De Boeie
Kerkstraat 35
8400 Oostende

Meer info over de locatie(s)

Begeleiding

Waarom haken zoveel jongeren af als het om lezen gaat? Internationale onderzoeken tonen aan dat Nederlandse en Vlaamse leerlingen steeds minder lezen, er minder plezier in hebben en hun leesvaardigheid achteruit zien gaan. Geen wonder dat er gesproken wordt van een heuse leescrisis.

Helma van Lierop-Debrauwer belicht het hoe en waarom van de ontlezing, maar bekijkt vooral hoe voorlezen en samen praten over leeservaringen kinderen en jongeren opnieuw kunnen motiveren om te lezen.

Praktisch

Helma van Lierop-Debrauwer is emeritus-hoogleraar jeugdliteratuur. Tussen 1985 en 2022 werkte zij aan de Universiteit van Tilburg. Daarnaast was ze van 1998 tot 2013 als bijzonder hoogleraar jeugdliteratuur werkzaam aan de Universiteit Leiden. In 2007-2008 was ze een jaar gasthoogleraar aan de Universiteit Antwerpen. Van 2009 tot 2021 was zij voorzitter van IBBY-Nederland, een organisatie die zich onder meer inzet voor leesbevordering.

Sessies

  • za 21 februari '26
    19:00 - 21:00
    OC De Boeie - Zaal niet nader gespecificeerd

Locatie(s)

Prijs

  • Standaardprijs
    € 8
  • UiTPAS kansentarief
    € 1,6

Begeleiding

Helma Vanlierop-Debrauwer

Meer over Helma Vanlierop-Debrauwer