De plaats waar de meeste residerende kooplieden verblijven
“De plaats waar de meeste residerende kooplieden verblijven om handel en ruilhandel te doen” — zo omschreef de Florentijnse handelaar Francesco Balducci Pegolotti Brugge in de veertiende eeuw. Dankzij haar strategische ligging en enkele politieke ontwikkelingen groeide Brugge in de late middeleeuwen uit tot een van de belangrijkste handelsmetropolen van Europa. De stad trok handelaars aan uit alle windstreken: van de grote Italiaanse steden en het Iberisch schiereiland tot de Hanzesteden, Engeland, Schotland, Frankrijk en de rest van de Nederlanden.
Sommige kooplieden verbleven er slechts tijdelijk, anderen vestigden zich er voorgoed en lieten een tastbare erfenis na. Deze lezing werpt een blik op wie deze buitenlandse handelaars waren, wat ze deden, hoe ze zich organiseerden, en hoe ze zich integreerden in het stedelijke leven. Ook hun contacten met de Brugse bevolking komen aan bod.
https://webshopticketsmuseakoksijde.recreatex.be/exhibitions/register?id=38489738-8EB5-F011-A003-A6C02178E57A&shop=3C86FAE3-6BF8-491D-83F6-CD6A507E71FB&language=NL

